Kalibrasyon ve Tamir

Kalibrasyon ve Tamir

Tüm dijital, analog ve elektronik takografların muayene ve damgalama işlemlerini yapmaktayız. Muayene ve damgalama işlemi size verilen Takograf Kalibrasyon belgesi ile belgelenmektedir.

Kalibrasyon belgesi, aracınızda bulunan takograf cihazının çalışır durumda ve tüm fonksiyonlarını yerine getirdiğini belgelemektedir.

Kalibrasyon belgesi araç muayene istasyonlarında (TÜV TÜRK) , kantarlarda, Polis ve Jandarma Trafik kontrollerinde istenilen bir belgedir. Belgesi bulunmayan araçlar, muayene istasyonlarında ağır kusurlu olarak işlem görmekte ve muayene olumsuz olarak değerlendirilmektedir.

Kalibrayon belgesi, takograf cihazları için 2(iki) yıl geçerlidir. Kalibrasyon belgesi 1(bir) defa düzenlenir ve kaybedilmemesi gerekmetedir. Kayıp belgenin yenisi düzenlenmemektedir. Belgede bulunan sertifika hologramı sadece bir kez üretilmiştir. Muayene istasyonları, takograf kalibrasyon belgesinin fotokopisini kabul etmemektedir, orjinal belge mutlaka yanınızda olmalıdır.

Kalibrasyon belgesini sektörde tanınmış muayene istasyonlarından almanızı tavsiye etmekteyiz. Takograf kalibrasyon belgesini aldıktan sonraki dönemde takografınız ile yaşayacağınız tüm sorunlara çözüm bulabilecek uzman kadrolu muayene istasyonlarını tercih etmeniz, yaptıracağınız işlemler sonrasında sorun yaşamamanızı sağlar.